Wigilijne spotkanie gimnazjum

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych chwil w roku. Możemy je spędzić wspólnie, w rodzinnym gronie, dzieląc się opłatkiem i składając życzenia, jedząc wigilijne potrawy i kolędując. Świętujemy w te dni bardzo ważne wydarzenie dla chrześcijan – Narodziny Chrystusa. Z tej okazji klasy gimnazjalne w naszej szkole zorganizowały wigilię dla nauczycieli i pracowników administracji oraz klas: 2 i 3G. Odbyła się ona 20 grudnia 2017 roku na sali gimnastycznej. Piękne ozdoby i wystrój, pyszne jedzenie, wspólne kolędowanie oraz doborowe towarzystwo z pewnością wprowadziło wszystkich w niesamowity świąteczny nastrój. W części artystycznej uczniowie mieli okazję wykazać swoje umiejętności wokalne poprzez śpiewanie znanych nam wszystkich pięknych, polskich kolęd.

Mieliśmy okazję usłyszeć takie kolędy jak:
– „Mario, czy już wiesz?” w wykonaniu Julii Suwały i Radosława Suwały (3G)
– „Gdy śliczna Panna” w wykonaniu zespołu wokalnego NG
– „Sianko na stół” w wykonaniu Magdaleny Pietrzyk i Mikołaja Sałka (3G)
– „Uciekali” w wykonaniu zespołu wokalnego NG
– „Dla tęczowego Boga” w wykonaniu Zofii Grandos i Katarzyny Pluty (3G)
– „Wolne krzesło przy stole” w wykonaniu zespołu wokalnego NG
– „Kolęda dla nieobecnych” w wykonaniu Zofii Grandos (3G)
– „Nie było miejsca dla Ciebie” w wykonaniu Anny Pawelec (3G)
Wszyscy byli zachwyceni talentem oraz zaangażowaniem naszych uczniów w to nasze małe, wspólne wydarzenie.

Nadchodząca Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka.
Jest to taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest to taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa, jedyna i niepowtarzalna.
Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w imieniu Niepublicznego Gimnazjum w Zwoleniu życzymy aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.
Do zobaczenia w 2018 roku!

 

Wróć na górę