Planetarium z wizytą w naszej szkole

20.11.2017r. w progi naszej szkoły zawitało przenośne planetarium zabierając naszych uczniów w kosmiczną przygodę.

Wszystkich chętnych zaproszono do, z pozoru niewielkiej jakby się wydawało, dmuchanej kopuły, w której czekało na nas wspaniałe odkrycie. Leżąc wspólnie obserwowaliśmy nasz wszechświat ukazany na małym ekranie tajemniczego, astronomicznego balonu. Cała magia przestrzeni pozaziemskiej, do tej pory znana nam tylko z ogółu opowieści została przedstawiona na paru krótkich filmikach, które przybliżyły nam naukę o świecie i pozwoliły zrozumieć jak działa wszechświat. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek, które na pewno pozwolą nam zapunktować na lekcji geografii.

Świat kryje jeszcze mnóstwo tajemnic, które czekają na nas otworem jeszcze nieodkryte. Może i w którymś z dzisiejszych obserwatorów kosmosu, zaszczepiła się pasja do astronomii. Nigdy nie wiadomo czy wśród nas nie kryje się drugi Mikołaj Kopernik.

 

 

Wróć na górę